Jak powinna wyglądać strona główna twojej witryny

with Brak komentarzy

Wiadomym jest, że strona główna to Twoja własna wizytówka. Jest to miejsce, z którego rozchodzą się poszczególne ścieżki, za pomocą których przemieszczają się odwiedzający po twoim całym serwisie.

Celem głównym jest sprawienie, aby udawali się oni w odpowiednie miejsca. Mowa tutaj chociażby o przyciski rejestracji, kupna przedmiotu, ofercie firmy itd. Musisz więc zadbać o to, aby strona internetowa była przejrzysta, estetyczna i przyjazna dla użytkownika. Użytkownik nie może się irytować i powinien łatwo wyszukać każdą potrzebną opcję. To właśnie na nich ma skupić się cała uwaga osoby odwiedzającej twoją witrynę.

Częstym błędem jest odwracanie uwagi odwiedzających poprzez zbędne elementy. Mowa tutaj o tzw. przeszkadzaczach, które budują niechęć i irytację.  Każda strona internetowa powinna posiadać swój cel, zasada ta dotyczy również poszczególnych podstron. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy chce, aby użytkownicy spędzali możliwie jak najwięcej czasu na jego stronie internetowej.

Strona powinna być przejżysta, wypełniona konkretnymi informacjami. Na bokach ekranu nie umieszczaj żadnych zbędnych elementów, które mogłyby odwracać uwagę od tekstu uważanego za główną oś wpisu. Akceptowalne są przyciski społecznościowe i tzw. sticky menu, ponieważ nie absorbują one tyle uwagi co reklamy lub stanowczo za długie sidebary.

Zostaw Komentarz