Darmowe narzędzia do projektowania logo – top 5

with Jeden komentarz

Aby stworzyć oryginalne i chwytliwe logo dla firmy, wcale nie trzeba posiadać wielu programów z najwyższej półki. Narzędzia są niezwykle ważne, jednak bardziej od nich liczy się nasz pomysł oraz umiejętności. Logo bowiem można stworzyć w każdym programie graficznym.
Warto również podkreślić, że korzystanie z poniżej wymienionych narzędzi, pozwala nam znacznie ograniczyć koszta. Najczęściej bowiem, aby uzyskać oryginalne logo, należy opłacić pracę grafika komputerowego oraz sam efekt.

  • Logo Maker – program ten można zainstalować na komputerze oraz wykorzystywać go online. Program umożliwia nam dowolne projektowanie kształtów, tła kolorów oraz tekstu. Logo Maker jest prosty w obsłudze, a gotowy logotyp można pobrać w rozszerzeniu PNG.
  • Logo Garden – bardzo zbliżony do Logo Maker’a, program ten daje nam nieco więcej możliwości. Można go wykorzystać podczas tworzenia logo firmy, znaków towarowych czy logotypów i różnych firmowych symboli. Po stworzeniu logo, należy jedynie podać adres e-mail, na który następnie otrzymamy gotowy projekt. Program ten jest dobry dla początkujących grafików.
  • Logoshi – ten program graficzny daje nam nieco mniej możliwości, niż pozostałe. Warto jednak z niego korzystać, gdy chcemy tworzyć proste logo. Dzięki Logoshi możemy uzyskać minimalistyczne logotypy. Projektowanie w programie opiera się na wpisaniu nazwy firmy, ewentualnie hasła reklamowego oraz inicjałów. Następnym krokiem jest dobór kolorów. Program sam proponuje nam różne warianty naszego logo. Możliwe jest edytowanie jedynie kolorów oraz czcionki.
  • Canva – obecnie jest to program, który cieszy się coraz większą popularnością. Co ciekawe – korzystają z niego przedsiębiorcy i osoby zajmujące się marketingiem. Canva jest bardzo łatwa w obsłudze. Intuicyjne polecenia ułatwiają pracę. Kolejną zaletą Canvy jest duża ilość gotowych szablonów i grafik, które można wykorzystać. Canva pozwala nam stworzy nie tylko logo czy logotypy, ale i różne grafiki – np. szablony do sklepów internetowych oraz na stronę, na którą dodajemy posty.
  • Free Logo Services – jest to jeden z ciekawszych programów. Korzystanie z niego jest bardzo proste – nie wymaga on bowiem umiejętności graficznych. Działanie w programie jest ułatwione – wszelkie czynności wykonujemy po kolei. Najpierw, wybieramy branżę firmy, dla jakiej chcemy stworzyć logo. Następnie, wpisujemy nazwę naszej firmy oraz ewentualnie hasło reklamowe lub slogan. Później, dopisujemy słowa klucze. Po tych czynnościach, otrzymujemy kilkadziesiąt gotowych projektów logo. Warto dodać, że wszystkie propozycje mona edytować.

Rola narzędzi do projektowania logo

Projektowanie logotypu, znaków towarowych oraz innych firmowych symboli, nie jest prostym zadaniem. Zazwyczaj czynność ta powierzana jest w ręce specjalisty, czyli profesjonalnego grafika komputerowego. Dzięki temu, każdy z nas może liczyć na dobre i unikalne logo. Warto jednak podkreślić, że zatrudnienie grafika wiąże się z dodatkowymi kosztami. Coraz częściej możemy się więc spotkać z tworzeniem logo w darmowych programach. Jest to wyjście nie tylko bardziej opłacalne, ale i daje nam duże pole do tworzenia. Darmowe programy, w których można tworzyć logo firmy, można wykorzystywać najczęściej online, jak i poprzez zainstalowanie na komputerze.

Jedna odpowiedz

  1. Barbara
    | Odpowiedz

    Śmieszno-strasznie.

Zostaw Komentarz